hassanmalek85

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print
hassanmalek85 1 سال قبل

سلام برای رفع مشکلات مالی صغیر برای تحصیل و کلاس های خصوصی نیاز به پول موجود در حساب سهم الارث صغیر می باشد. برای دریافت مجوز برداشت از دادستانی باید چجور متنی بنویسم؟مراحلش چی هست؟آیا باید میزان موجودی مورد نیاز رو هم قید کرد؟ ممنون

hassanmalek85 پاسخ داده شده 1 سال قبل

قیم به بانک مراجعه کرد ولی بانک با وجود قیم نامه مجددا از قیم مجوز برداشت خواسته است که گفته باید نامه از سرپرستی برای برداشت وجه بیاورید.

admin عضو سایت پاسخ داده شده 1 سال قبل

درود بر شما
اداره امور جاری محجور از محل اموال منقول و حساب های بانکی محجور لازمه تسریع در کار و اقدامات انفرادی از سوی قیم است و موکول کردن این امور جزیی به موافقت دادستانی خلاف مصلحت و فلسفه و اختیارات قیم است به نظرم بانک بیش از حد حساسیت به خرج می دهد مگر اینکه بخشنامه ای داشته باشند که بعید می دانم. علی ایحال چاره ای نیست این امور جنبه اداری دارد و ناچار از مراجعه به دادسرای امور سرپرستی و دادیار مربوطه هستید حتما در مراجعه به دادیار مسئول پرونده متذکر شوید که امکان هربار مراجعه قیم به دادستانی نیست و اگر مقدور هست طی شرحی به بانک مربوطه اجازه کلی برداشت به هر میزان و هر بار را به شما بدهند که دیگر شما مجبور به مراجعات مکرر به دادیاری نباشید.

1 پاسخ
admin عضو سایت 1 سال قبل

درود بر شما 
اگر هنوز قیمی برای صغیر تعیین نشده به دادیار مربوطه در اداره سرپرستی مراجعه و جزییات را از ایشان جویا شوید.و چنانچه صغیر دارای قیم باشد و انحصار وراثت شده باشد و سهم الارث نقدی صغیر در حساب ایشان باشد قیم راسا می تواند با دراختیار داشتن قیم نامه برای برداشت وجه به هر میزان که لازم است به بانک مربوطه مراجعه و برداشت نماید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید