رسید جعلی

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print
امین 12 ماه قبل

سلام اگر ما یه رسید جعلی رو به یک موسسه بدیم ولی در قبال هیچ کالا یا خدماتی دریافت نکنیم
آیا میتوانند از ما شکایت کنند؟

1 پاسخ
admin عضو سایت 11 ماه قبل

درود بر شما
بسیاری از قضات ورود ضرر به شاکی را لازمه تحقق جرم جعل و مجازات جاعل می دانند اما بعضا برخی قضات نیز با توجه به مطلق تعریف قانونگذار به شرح ماده ۵۳۶ قانون مجازات اسلامی که می گوید: هر کس در اسناد یا نوشته‌های غیررسمی جعل یا تزویر کند یا با علم به جعل و تزویر آنها را مورد استفاده قرار دهد علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از سه ماه تا یک سال یا به ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ تا ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد. حکم محکومیت جاعل را ولو اینکه به شاکی خسارتی وارد نشده باشد صادر می کنند.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید